Sürücüsüz araç teknolojisine yapılan yatırımlar her geçen gün artış göstermekte ve bu alanda Mercedes'in büyük bir çabası olduğu kesin. Hollanda'nın Amsterdam şehrinde ilk seferini yapan ve ilginç bir tasarıma sahip olan Mercedes'in sürücüsüz otobüsü büyük ilgi gördü.

Sürücüsüz Otobüs

Sürücüsüz araç teknolojisine yapılan yatırımlar her geçen gün artış göstermekte ve bu alanda Mercedes'in büyük bir çabası olduğu kesin. Hollanda'nın Amsterdam şehrinde ilk seferini yapan ve ilginç bir tasarıma sahip olan Mercedes'in sürücüsüz otobüsü büyük ilgi gördü.

City Pilot

City Pilot

Mercedes'in CityPilot olarak adlandırdığı bu proje toplu kullanıma hazır olan ilk sürüsücüz otobüs olma özelliğinide taşıyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Haarlem şehrine kadar olan 20 kilometrelik ilk yolculuğunu başarıyla tamamlayan sürücüsüz otobüs saat 70km hızla gidebiliyor. GPS, radar ve bir çok sensör donanımına sahip olan otobüs, yoldaki engelleleri, trafik ışıklarını, yayaları ve diğer karşısına çıkabilecek olasılıkları bu sayede algılayabiliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)