Apple tarafının merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 10'un herkese açık beta 2 sürümü geçtiğimiz gün itibariyle yayınlandı.

iOS 10 public beta 2 yayınlandı!

iOS 10 public beta 2 yayınlandı!

İlk etapta sadece geliştiriciler için yayınlanan iOS 10 beta versiyonları, bir süre önce herkese açık (public) şekilde yayınlanmıştı. Eğer cihazınıza iOS 10 beta versiyonu kurduysanız, bu güncelleme sizin cihazınıza da ulaşmış olmalı. Stabil iOS 9 sürümü kullanıcıları bu güncellemeleri olağan kullanımda göremiyor.

iOS 10 public beta 2 versiyonu 311 MB boyutuyla OTA üzerinden yani Ayarlar > Genel > YazılımGüncelleme ekranından indirilebiliyor. Güncelleme, her beta sürümünde olduğu gibi çok sayıda hatanın giderilmesine çözüm getiriyor. Touch ID, Siri, klavye ve Sağlık özelliklerinde yaşanan sorunların giderildiği belirtiliyor.

Ancak Apple tarafındaki tek gelişme bu değil. Aynı zamanda macOS Sierra için de yeni bir güncelleme yayınlandı. App Store üzerinden uyumlu Mac bilgisayarlardan macOS Sierra güncellemesini edinebilirsiniz. Her iki işletim sisteminin de kararlı versiyonları sonbahar aylarında kullanıcılar ile buluşacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)