YouTube videolarında yer alan, tıklamadan önce gördüğünüz resimleri nasıl alabileceğinizi göstereceğiz. Biz de bazı video paylaşımlarımız da bu resimlerden yararlanıyoruz. Bazıları video içerisinden oluyor, bazıları ise yükleyicinin kendi seçtiği bir resim olabiliyor.

Merhabalar bu konumuzda Youtube Video’larından Ekran Görüntüsü nasıl alınır bunun hakkında bilgi paylaşımı yapacağız. Siz ademocut.com takipçilerinin facebook sayfasından ve Soru Sor bölümünden gelen sorular üzerine paylaşımlar yapmaya devam edeceğim.

Konumuzda Gelince Genelde Filim sitelerinin yada Youtube’de oynatılan videolardan görüntü alarak form sitesinde yada blog sayfaların da reklam verilebiliyor.

Youtube Oynatılan Videolardan Nasıl görüntü alınır

Youtube Oynatılan Videolardan Nasıl görüntü alınır

Sizler için Örnek Video Alalım ;

Örnek Link Adresim ; https://www.youtube.com/watch?v=RbxQLg9m8OM

Bu Video’dan Büyük ve Kaliteli Bir Resim Almak için ;

Normal Link : https://www.youtube.com/watch?v=RbxQLg9m8OM

İmaj Almak için Link : https://img.youtube.com/vi/RbxQLg9m8OM/maxresdefault.jpg

Yukarıdaki Link’i Tarayıcınıza yapıştırıp entere bastığınızda büyük bir imaj  resmi gelecektir. Yukarıda Kırmızı Renkli kodları yapıştırdım.

www yerine img geldi , watch?v= olan yere vi geldi , son ek olarak ise maxresdefault.jpg geldi.

HD Kalitesinde Ekran Görüntüsü Almak için ;

https://img.youtube.com/vi/RbxQLg9m8OM/hqdefault.jpg   burada bir önceki imaj almak için son ek’e hqdefault.jpg geldi.

Normal Kalite’de Ekran Görüntü Almak için ;

https://img.youtube.com/vi/RbxQLg9m8OM/mqdefault.jpg  Burada yine tahmin edeceğiniz gibi son ek değişti yani mqdefault.jpg eklentisini değiştirmemiz yeterli oldu.

Yukarıda Saydığım Farklı bir Youtube Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması tabiki bunun yanında Programlarda mevcut ama en iyi ve programsız Ekran Görüntü Alma işini Print Screen metotudur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)