Pokemon Go çılgınlığı devam ederken, oyun oynayanların başına gelen kazalar ve oyun oynarken dalgınlıkla ne yaptıklarının farkında olmayanların sayısı gittikçe artıyor.

1. Otobanda giderken Pikachu'yu gördü ve sonrasında araçlar birbirine girdi.

Pokemon GO'nun çıkmasıyla birlikte garip olaylar da yaşanmaya başladı. Pokemon peşinde koştuturken ceset bulan kız bunlardan bir tanesi, birkaç olay daha var, fakat sonuncusu ise bambaşka.

Hikayeye göre 26 yaşındaki Lamar Hickson, otobanda yüksek hızla seyrederken, bir taraftan Pokemon GO da oynuyordu! Yolda Pikachu'yu gördü, yakalamak için yolun ortasında durdu. Arkadan gelen araçlar ise bu yüzden birbirine girdi ve zincirleme trafik kazası meydana geldi.

Bu haber internette bazı topluluklarda yer buldu, ancak işin aslı fake yani uydurma haberler yapan Cartelpress'e sitesine uzanıyor. Gerçekte böyle bir olay yaşanmadı. Cartelpress'in kullandığı fotoğraf ise 2014 yılındaki başka bir habere ait.

2. Canlı Yayında Pokemon Kazası

Pokemon Go, televizyondaki bir hava durumu bülteni sırasında ilginç ve bir o kadar da garip bir görüntüye yol açtı!

 

3. Pokemon Go ilk ciddi trafik kazasını getirdi

Pokemon Go ilk ciddi trafik kazasını getirdi

Pokemon Go‘nun popülaritesi Nintendo‘nun hisselerini yükseltip başlı başına bir başarı hikayesine dönüşse de trafik kazasına sebep olacak kadar bağımlılık yaratmasıyla da tehlikeli bir hal almaya başladı. 28 yaşındaki Amerikalı sürücü direksiyon başında Pokemon Go oynarken yol kenarındaki ağaca çarptı.

New York’ta gerçekleşen kazayı sürücünün hafif yaralanmayla atlattığı belirtiliyor. Auburn Polis Departmanından yapılan açıklamaya göre sürücü, direksiyon başındayken aktif olarak Pokemon Go oynadığını ve bu yüzden dikkatinin dağıldığını kabul ediyor. Olayın ardından polis, bisiklet veya araç kullanırken bu uygulamanın kullanılmaması, özel mülklere Pokemon yakalamak için izinsiz giriş yapılmaması, yolda yürürken çevre şartlarına dikkat edilmesi konusunda uyarı yayınladı.

4. Pokemonculara Drone Desteği

Drone’lar artık hayatın her yerinde! Hal böyle olunca, kendini sağlama almak isteyen Pokemon Go’cular drone’lardan destek almaya başladı bile...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)