Sağlamlık açısından en sağlam akıllı telefonları merak ediyor musunuz? işte size ufak bir liste.

1. Samsung Galaxy S7 Active

Samsung Galaxy S7 Active

Galaxy S7 Active pil özelliği dışında Galaxy S7 ile aynı teknik özelliklere sahip. Daha kalın bir kasaya sahip olan telefona 4.000 mAh kapasiteli bir pil eşlik ediyor.

Galaxy S7 Active, Galaxy S7 gibi IP68 sertifikasına sahip bir telefon. Suya ve toza karşı dayanıklılık sergileyen yeni Active serisi telefon, ek olarak MIL STD 810G (düşme, darbe, ısı, şok, nem vb.) askeri standartlarına karşı dayanıklılık sergileyen bir kasa bulunduruyor.

2. LG V10

LG V10

İki ekran, çift ön kamera, manuel video modu ve ileri ses kaydı gibi yenilikçi özellikler sunan LG V10’da suya ve toza karşı dayanıklılık sergileyen bir kasa yer almıyor. Ancak paslanmaz çelikten oluşan çerçevelere sahip telefon  MIL-STD-810G standartları kapsamında yapılan birçok testten başarıyla çıkmayı başarmış bir telefon.

 

3. Cat S60

Cat S60

Cat S60 dünyanın termal kameraya sahip ilk akıllı telefonu. Ancak telefon ilk bakışta dayanıklı kasasıyla dikkat çekiyor. 5 metreye kadar sualtında 60 dakika boyunca sızıntılara karşı dayanıklılık gösteren telefon ek olarak MIL-STD-810G standartları kapsamında yapılan testlerde dayanıklılığını kanıtlamış bir telefon.

4. Samsung Galaxy S6 Active

Samsung Galaxy S6 Active

Etrafı yumuşak kauçuktan oluşan bir kasaya sahip Galaxy S6 Active, IP68 sertifikasıyla 1.5 metre sualtında 30 dakika boyunca su sızıntılarına karşı dayanıklılık gösteriyor. Telefon, pil (3.500 mAh) dışında teknik özellikler noktasında Galaxy S6 ile aynı özellikleri barındırıyor.

5. Kyocera DuraForce XD

Kyocera DuraForce XD

Mütevazı özelliklerin sahip Kyocera DuraForce XD akıllı telefon hem IP68 hem de MIL-STD-810G dayanıklılık sertifikalarına sahip.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)